Ahşap Çatı Merdivenleri

Dayanıklı ve çok kullanışlı ahşap ve metal merdivenler uygun fiyata. Katlanabilme özelliğine sahip olan ahşap çatı merdiveni çelik bir profil üzerine ahşap kaplama ile elde edilen üründür. Özellikle dar bir alana sahip olan kişilerin tercihi olan ahşap merdivenler son derece ergonomik merdivenlerdir.

Ahşap Çatı Merdiveni

Ahşap çatı merdivenleri üç ya da dört kademe katlanabilme özelliğine sahiptir. Bu kaplama kademesi merdivenin uzunluğuna göre değişken olmaktadır. 2.80 metrelik tavan yüksekliğine sahip olan odalara kadar uygulanabilir. Bu uzunluğu üzerindeki odalara ahşap merdiven uygulaması yapılmamaktadır.

Katlanır Ahşap Çatı Merdiveni

Ahşap Çatı Çıkış Merdiveni

Merdiven önce tavana bir montaj kasası yerleştirilerek yapılmaktadır. Kasa ölçüleri farklı olup odanın büyüklüğü ve merdivenin uzunluğuna göre farklı ebatlarda olabilir.
Ahşap çatı merdivenini kullanmak istediğinizde yapmanız gereken merdiven kutusunu açmak olacaktır. Daha sonra kademeli olarak katlanmış merdivenleri aşağı doğru açabilirsiniz. Açılan merdivenler artık kullanıma hazır hale gelmektedir.

Ahşap Teras Çatı Merdiveni

Ahşap Çatı Merdiveni Montajı

Merdiven ile işiniz bittiğinde aynı şekilde merdiveni kapatabilirsiniz. Önce merdiveni kademeli olarak kapattıktan sonra kutuyu kapatarak merdiveni ortadan kaldırabilirsiniz.

Ahşap Çatı Merdiveleri

Dar bir odaya sahip ve yer sorunu bulunan kişiler için oldukça kullanışlı bir üründür. Ahşap çatı merdiveni merdiven bölümü çam ağacından, kasa bölümü ise ladin ağacından elde edilmektedir. Oldukça kaliteli bir ürün olup merdiven basamakları ve montaj noktaları test edilip, kullanım sırasında ürün herhangi bir risk taşımamaktadır. 8 cm basamak aralıklara bulunan ahşap çatı merdiveninin 150 kg’a kadar yük taşıma kapasitesi bulunmaktadır.

Author: fakro