Elektrikli Çatı Merdivenleri

Çatı katlarına çıkılmasını kolaylaştıran çatı merdiveni günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle beraber daha farklı çeşitlere de sahip olmuştur. Kullanım kolaylığı ve şık görüntüsüyle son dönemlerin en sık tercih edilen ürünleri arasındaki yerini almıştır. Elektrikli çatı merdivenleri bir merdiven gövdesi, merdiven motoru ve merdiven kutusundan meydana gelmiştir. Farklı çeşitlere sahip olan elektrikli çatı merdivenlerinin ahşap ya da metal görüntüye sahip olan çeşitleri de bulunmaktadır.

Elektrikli Çatı Merdiveni

Teras Katına Elektrikli Çatı Merdiveni

Elektrikli çatı merdivenleri sadece kullanım sırasında açabileceğiniz ve yerden tasarruf etmenizi sağlayan ürünlerdir. Merdiven ile herhangi bir işiniz olmadığında kutusunu kapalı tutarak yer kaplamamasını sağlayabilirsiniz. Merdivenin bir adet motoru bulunmaktadır. Merdivenin kapaklı kutusunu açtığınızda motoru sayesinde kademeli olarak merdiven aşağıya doğru inmeye başlayacaktır.

Motoru sayesinde yavaş ve profili zarar görmeden açılma sağlamaktadır. Merdiven motoru ses yapmadan çalışmakta ve bu sayede kimseye rahatsızlık vermemektedir. Merdiveni kullanma işiniz bittiğinde motoru merdiveni yukarı toplamaktadır ve merdiven kutu içerisine yerleştikten sonra kutuyu kapatabilirsiniz. Kutu kapandıktan sonra merdivenin yer kaplama olayı ortadan kalkmaktadır.

Tavan Arası Elektrikli Çatı Merdiveni

Odanın büyüklüğüne ve tavan yüksekliğine göre ölçü alındıktan sonra en uygun şekilde merdiven yapılmaktadır. Merdivenler kaliteli ve sağlam malzemeden üretilen iki yıl garantiye sahiptir. Elektrikli çatı merdivenlerinin ortalama 150 kilogram yük taşıma kapasitesi bulunmaktadır. Güvenli kullanım amacı ile merdiven basamakları kaymaması için kaplanmakta ve merdiven de tırmanma ve inme sırasında yardımcı olunması için tutma yerleri bulunmaktadır.

Elektrikli Çatı Merdiven Modelleri

Author: fakro