Çatı Çıkış Merdivenleri

Evlerde ya da ofislerde bulunan çatı katları veya teraslar oldukça kullanışlı yerlerdir. Bu yerlere çıkarken ve inerken çatı çıkış merdivenleri kullanılmaktadır. Özellikle küçük bir alana sahip yerlerde katlanabilme özelliğine sahip olan çatı çıkış merdivenleri tercih edilmektedir. Çünkü diğer sabit merdivenler oda içinde oldukça fazla yer kaplamaktadır. Ama sadece kullanım sırasında açılan ve kullanımı bittikten sonra kapanma özelliğine sahip olan çatı çıkış merdivenleri oda içerisinde hiçbir yer kaplamamaktadır.

Çatı Teras Çıkış Merdivenleri

Farklı modellere ve farklı boyutlara sahip çatı çıkış merdivenleri bulunmaktadır. Bu merdivenlerden sizlerde odanıza en uygun olan boyutlarda ve istediğiniz malzemeden elde edilmiş ürünü tercih edebilirsiniz. Çatı çıkış merdivenlerinin uzunluğu odanızın taban yüksekliği ile orantılı olarak değişmektedir. Bu uzunluğa göre merdivenin kademe sayısı da farklılık göstermektedir. Merdiven uzunluğuna uygun bir kutu yapılmaktadır. Merdiven ile işiniz bittiğinde merdiveni kademeli olarak kaplayarak kutunun içerisine doğru yerleştiriyorsunuz ve kutuyu kapatıyorsunuz. Böylelikle merdiven tamamen ortadan kalkmış ve odanın içinde yerden tasarruf sağlamış olabilirsiniz.

Teras Katına En Uygun Çatı Çıkış Merdivenleri

Çatı Çıkış Merdiveni

Çatı çıkış merdiveni yük taşıma kapasitesi ortalama 150 kilo olmaktadır. Bu yük kapasitesine kadar rahatlıkla taşıyabilme özelliği bulunmaktadır. 150 kilo üzerindeki yükler riski taşımaktadır. Merdivenlerin rahat geniş ve rahat çıkış yapılabilmesi adına yan profillerin de tutmaya yardımcı korkuluklar bulunmaktadır. Böylelikle herhangi bir sıkıntı durumu da ortadan kalkmaktadır. Merdiven basamak aralıklara 8 cm olmakta ve basamaklarını kaymaması için özel bir malzeme ile kaplanmaktadır.

Author: fakro